Komunikacja 3 kwi 13:22 | Redaktor
Na ekspresówce S5 znowu praca trwa

fot. ilustracyjna, Pixabay

Kontrakt wart blisko 360 mln złotych realizuje teraz nowy wykonawca, który wznowił prace na drodze ekspresowej S5 pomiędzy węzłem Bydgoszcz Błonie a Szubinem. O postępach informuje ratusz.

Inwestycja, która m.in. usprawni ruch w obrębie Metropolii Bydgoszcz, ma nowego wykonawcę  – konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. W ubiegłym roku GDDKIA odstąpiła od umowy z poprzednim wykonawcą, który przerwał prace.

Konsorcjum realizuje prace mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Wprowadzane zostały nowe oznakowania, prowadzone są badania geologiczne, aktualizowana jest część dokumentacji. Prace wydłużą się o 17 miesięcy.

Odcinek od węzła Bydgoszcz Błonie do Szubina będzie budowany w technologii betonowej. Na trasie dwujezdniowej zaprojektowano jeden węzeł drogowy w Rynarzewie. W pasie ekspresowej trasy zarezerwowane będzie też miejsce pod przyszłą budowę trzeciego pasa ruchu na obu jezdniach.

Prace wykonywane są również na zachodnim odcinku obwodnicy Bydgoszczy – m.in. w miejscowościach Szczutki, Osówiec, Pawłówek, Lisi Ogon oraz w gminie Białe Błota. Dotychczas zrealizowano około trzy czwarte robót, w tym roku trasa ma być przejezdna.

Na podstawie: Bydgoszcz.pl, oprac. kp

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor