Komunikacja 9 paź 10:06 | kp
Nowym odcinkiem „S5” pojedziemy w przyszłym tygodniu

mat. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Za kilka dni ma nastąpić zmiana organizacji ruchu na budowanym odcinku nr 6 trasy „S5”. Udostępnione zostaną obie jezdnie „ekspresówki” od węzła Szubin Północ do węzła Żnin Północ.

– Na obu jezdniach będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h – przekazuje Julian Drob, specjalista ds. komunikacji społecznej z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad .

Początkowo zmianę organizacji ruchu na S5 (Żnin Północ - Szubin Północ) planowano na piątek (9 października), ale ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, termin został przełożony na drugą połowę przyszłego tygodnia. O szczegółach GDDKiA ma poinformować wkrótce.

Jeden pas ruchu w kierunku Bydgoszczy

Ze względu na prowadzone prace – usunięcie tymczasowego oznakowania poziomego oraz wprowadzenie poziomego oznakowania docelowego – na jezdni lewej (w kier. Bydgoszczy) ruch będzie odbywał się jednym pasem ruchu.

– Ruch lokalny będzie odbywał się po nowo wybudowanych drogach dojazdowych, które skomunikują ze sobą sąsiednie miejscowości – informuje Julian Drob. – Komunikacja publiczna obsługująca okoliczne miejscowości zostanie przeniesiona na nową drogę dojazdową biegnącą po stronie zachodniej od trasy głównej drogi ekspresowej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje o ostrożność i uwagę na drodze oraz o dostosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Na podstawie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

kp Autor