Komunikacja 11 sty 2022 | ak
Rozbudowa ulicy Smukalskiej w Bydgoszczy. Mieszkańców czekają zmiany w organizacji ruchu

fot. ZDMiKP

Trwają prace przy wartej 25,5 mln zł rozbudowie ulicy Smukalskiej. Odcinek łączący osiedle Piaski i Smukałę zostanie dostosowany do przejazdu autobusów i rowerów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiedział od środy (12 stycznia) zmianę w organizacji ruchu.

Jak deklarują drogowcy, większość prac modernizacyjnych po stronie wschodniej została już wykonana. Na odcinku blisko 1,5 km wykonano nawierzchnie. Na pozostałych 500 metrach ułożono nawierzchnię na całej szerokości jezdni. Do wykonania pozostało już tylko ułożenie warstwy ścieralnej. W ramach prowadzonych robót wykona została również kanalizacja deszczowa oraz liczne prace ziemne.

W związku z dalszymi pracami budowlanymi, w środę, 12 stycznia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Ruch pojazdów zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię a dodatkowo na jego fragmencie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Miejsce prowadzenia robót zostanie wygrodzone, a kierowcy naprowadzeni na odpowiedni tor jazdy. Nadal zamknięty będzie wlot ulicy Smętowskiej.

fot. ZDMiKP

Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, wykonawca - firma Strabag rozpocznie rozbiórkę nawierzchni jezdni zachodniej, a następnie przebudowę całej infrastruktury podziemnej.
Po zakończeniu tych prac, na jezdni ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Prace, które rozpoczną się w środę, potrwają około dwóch miesięcy.

W ramach inwestycji ulica Smukalska zostanie przebudowana na odcinku trzech kilometrów: od ul. Błądzimskiej na Piaskach do ul. Rajskiej w Smukale. Zmodernizowana zostanie również pętla autobusowa przy ul. Rajskiej. Pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki, drogi rowerowe, oświetlenie, a cała trasa będzie dostosowana do ruchu autobusowego. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

źródło: ZDMiKP

ak Autor