Komunikacja 25 cze 2020 | kp
Wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Sprawdź, co się zmieni

fot. ilustracyjna

W okresie wakacji część linii autobusowych będzie kursować inaczej. Od niedzieli (28 czerwca) wprowadzone zostaną zmiany i korekty w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy podaje informacje na temat zmian rozkładu jazdy na okres wakacji, a także na dzień wyborów prezydenckich. W niedzielę (28 czerwca), z racji wyborów, uruchomiona zostanie całodzienna linia autobusowa nr 76 na trasie rondo Toruńskie – Łęgnowo. Tego dnia autobusy będą funkcjonować zgodnie z rozkładem jazdy niedzieli handlowej. W przypadku II tury wyborów zmiana będzie obowiązywała również 12 lipca.

Od poniedziałku (29 czerwca) obowiązywać będzie wakacyjny rozkłady jazdy w dni powszednie na liniach autobusowych nr 52 ,53 ,54, 57/80, 65, 68, 69, 73/76, 79, 83, 89, 92, 94 i na powiązanych liniach nocnych.

Do obsługi linii międzygminnej nr 99 we wszystkie dni tygodnia kursować będą autobusy przegubowe. Od środy 1 lipca  na tej linii wprowadzone zostaną drobne korekty godzin odjazdów w dni powszednie. 

Drogowcy proszą podróżujących o dokładne sprawdzanie rozkładów jazdy wywieszonych na przystankach lub na stronie internetowej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej ZDMiKP.

źródło: Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP

kp Autor