Koronawirus 7 lip 2021 | kd
Co z obostrzeniami w przypadku IV fali koronawirusa? Premier ujawnił unijne plany

fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji po posiedzeniu rządowego sztabu dotyczącego sytuacji epidemicznej w Polsce odniósł się do możliwych obostrzeń w ramach walki z ewentualną czwartą falą epidemii koronawirusa.

Podczas konferencji premier ujawnił, że na poziomie unijnym trwają rozmowy o tym, jaką przyjąć strategię w kolejnym etapie pandemii COVID-19.

Zbieramy teraz wiele różnych doświadczeń, wymieniamy się nimi z premierami innych państw Unii Europejskiej i nie tylko, i tworzymy hipotetyczną listę zakazów, nakazów, zaleceń i rekomendacji. Ich wdrożenie będzie uzależnione z jednej strony od decyzji gremiów specjalistów, także od decyzji politycznych, ale w szczególności będzie zależne od poziomu zaszczepienia. Z podjęciem ostatecznych decyzji w tym zakresie, czekamy tutaj do drugiej połowy lipca. Natomiast co do instrumentarium, co do narzędzi, to będziemy na pewno na to przygotowani

– powiedział wczoraj premier, odpowiadając na pytanie, o możliwe rozróżnienie obostrzeń dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Ponadto w trakcie posiedzenia została podjęta decyzja o należności utrzymywania rezerwowej infrastruktury krytycznej na wypadek rozwoju epidemii.

 

kd Autor