Kultura 19 wrz 2020 | kp
Beethoven inspiracją. Konkurs plastyczny bydgoskiego muzeum

fot. ilustracyjna, Pixabay

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza do udziału w konkursie plastycznym, który zbiega się z jubileuszem 250-lecia narodzin Ludwiga van Beethovena. Muzyka tego kompozytora może być inspiracją dla jego uczestników.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Ewa Widacka-Matoszko z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Konkurs dedykowany jest uczniom klas I-VI szkół podstawowych, integracyjnych oraz specjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego.

– Tematyka nadesłanych prac winna być związana z tytułem konkursu i dotyczyć muzyki, dźwięku, rytmu lub eksponatów muzycznych w kontekście muzeum, na przykład ze zbiorów Muzeum Okręgowego – wyjaśnia Ewa Widacka-Matoszko. – Mogą to być wyobrażenia, projekty, protototypy instrumentów muzycznych, kompozycje przedmiotów, a nawet makiety muzeum. Inspiracją może być znany utwór muzyczny – dodaje.

Konkurs dobrze wpasowuje się w tegoroczny, ważny dla świata kultury jubileusz. W tym roku bowiem obchodzimy 250-lecie urodzin Ludwiga van Beethovena – jednego z największych kompozytorów muzyki klasycznej w historii. – Muzyka Beethovena łączy intensywność uczuć z doskonałością formy. Może stać się także inspiracją dla uczestników konkursu – przekazuje muzeum.

fot. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Termin nadsyłania prac konkursowych wydłużono do piątku – 6 listopada. Należy je przesłać wraz z czytelnie wypełnionym formularzem zgłoszeniowym pocztową lub dostarczyć osobiście do Muzeum Okręgowego (ul. Mennica 6). Regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl

źródło: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

kp Autor