Kultura 3 paź 15:06 | Grzegorz Dudziński
Bianka Berezowska w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

fot. własne

Niewidoma mała artystka, Bianka Berezowska, po raz kolejny pokaże swoje talenty wokalne na scenie bydgoskiej Światłowni w piątek (6 października) o godz. 18.00. Bianka nie może doczekać się chwili, kiedy rozpocznie swój koncert. Rok temu konferansjerkę podczas koncertu prowadziła jej mama, Patrycja. Tym razem dzielna młoda artystka zamierza wszystko zrobić samodzielnie. Znowu oczaruje widzów, pokazując im własny, radosny, pełen ciepła i uczuć muzyczny świat.

Bianka Berezowska przygodę z muzyką zaczynała od najmłodszych lat. Teraz jako 10-latka pasjonuje się śpiewem i muzyką, która towarzyszy jej każdego dnia. Obecnie jest w drugiej klasie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży w klasie fortepianu. Bianka jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Poza muzyką interesuje się literaturą. W wolnych chwilach słucha ulubionych książek. Od trzech lat uczęszcza również na zajęcia jazdy konnej, gdyż pasjonuje się jeździectwem. Bianka ma wiele marzeń. Jedno z nich już spełnia – śpiewa dla ukochanej publiczności.

 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
 
Cegiełki na rzecz Fundacji Światłownia w cenie 20 zł. 

 

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński Autor

Dziennikarz z dwudziestoletnim stażem pracy w gazetach ogólnopolskich, absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za „wybitne osiągnięcia dziennikarskie”.