Kultura 6 maj 2020 | Redaktor
Bydgoska Wiosna Wirtuali. W środę zaśpiewa Adela Konop [PROGRAM]

Adela Konop, materiał promujący płytę „Źródło”/Facebook

Wystarczy zaledwie parę kliknięć, aby znaleźć się na koncercie czy „pójść” na spacer po zakątkach Ostromecka. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na cykl wiosennych wydarzeń online. W programie na najbliższe dni m.in. jazzowy koncert Adeli Konop.

Bydgoska Wiosna Wirtuali to kulturalna odpowiedź na czas pandemii. Podczas tych wydarzeń bydgoscy artyści prezentują się szerokiej publiczności zgromadzonej przed komputerami.

W środę (6 maja) o godz. 20.00 odbędzie się koncert Adeli Konop, wokalistki jazzowej, laureatki Grand Prix Ladies Jazz Festival 2018. Podczas koncertu artystka będzie promowała utwory znajdujące się na najnowszej płycie „Źródło”. Producentem tego albumu jest wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz jednocześnie kompozytor, pianista, i aranżer Michał Szlempo. Wokalistka zaśpiewa też piosenki z repertuaru innych artystów, np. Nika Kershawa - „Wouldn’t it be good”. W koncercie online wystąpi z Adamem Wełną (gitara akustyczna) i Mateuszem Krawczykiem (instrumenty perkusyjne). Transmisja będzie dostępna na fanpage'u MCK na Facebooku.

Natomiast w czwartek (7 maja) o godzinie 10.00 transmitowany będzie kolejny odcinek wirtualnych spacerów po Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku pt. „Biuro Rzeczy Zamyślonych” (Fb: „Pałac Ostromecko”). Nie jest to zwykłe poruszanie się po wirtualnej mapie, ale wyprawa wraz z przewodnikiem. W tym tygodniu oprócz zobaczenia wielu interesujących miejsc w Ostromecku będzie można zaznajomić się z postaciami hrabiny Cosel i króla Augusta II Mocnego.

MCK w każdy czwartek zaprasza jeszcze na „Legendy Szyperskie – opowieści portowe”. Będzie można dowiedzieć się, jak wygląda portowy świat Bydgoszczy. Oprócz faktów poznamy wiele hipotez, zabobonów, legend, a także opowiastek. 7 maja początek transmisji o godz. 16.00 na profilu Barki Lemara na Facebooku.

W tym tygodniu Miejskie Centrum Kultury proponuje także  spektakl teatralny dla dzieci. Teatr ALELALE – „Magiczne drzwi” zaprezentuje się w piątek (8 maja) o godzinie 18.00. Spektakl opowiada o nieakceptowanej przez rówieśników Hani. Dziewczynka pewnego razu napotyka na niezwykłe drzwi. Przechodząc przez nie, staje się częścią magicznego świata. Transmisja na Facebooku Miejskiego Centrum Kultury.

Więcej o wydarzeniach, które tegorocznej wiosny organizuje MCK w ramach akcji #zostańwdomu na mck-bydgoszcz.pl.

ms

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor