Kultura 17 sie 2017 | Redaktor
Bydgoski pisarz Krzysztof Derdowski nie żyje

Krzysztof Derdowski/Facebook

Odszedł Krzysztof Derdowski - autor wielu wierszy, opowiadań, powieści i sztuk teatralnych. Miał 60 lat.

Krzysztof Derdowski był członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Publikował m.in w takich pismach, jak: „Twórczość”, „Odra”, „Poezja”, „Fraza”, „Topos”, „Nurt” czy „Kwartalnik Artystyczny”. Był laureatem poetyckiego konkursu „Czerwonej Róży”, a jego powieści „Chłód”, „Wyuzdanie”i Plac Wolności zostały nagrodzone „Strzałą Łuczniczki” i tym samym uznane za najlepsze bydgoskie książki w 2003, 2012 i 2016 roku.

Zmarły pisarz miał na swoim koncie tomiki wierszy – m.in. „Czasowo nie ma wieczności”, „Cienie i postacie”, powieści „Znikanie”, „Robal”, „Chłód”, „Naga” czy „Wstyd”. Był także autorem scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych publikowanych w miesięczniku „Dialog” oraz prezentowanych podczas prób czytanych w teatrach: Współczesnym we Wrocławiu, Polskim w Poznaniu, Słowackiego w Krakowie.

- Umarł Krzysztof Derdowski, wspaniały Człowiek, znakomity pisarz. Żegnaj Krzysiu, wierzę że jeszcze kiedyś się spotkamy! - żegna zmarłego twórcę na Facebooku inny bydgoski pisarz Jarosław Jakubowski.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor