Kultura 21 maj 2020 | Redaktor
Czy ten koncert to nie u Was? Smügy w KPCK

Smügy, mat. KPCK

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza  na drugi koncert online z cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”. Tym razem zaprezentuje się bydgoski duet Smügy: Małgorzata Żwikiewicz i Hubert Sztylka.

- Smügy to tajemniczy eklektyczny duet, który melancholię i ironię uplata w nowoczesne i rytmiczne ramy elektroniki. Gosia i Hubert tworzą świat, w którym się wzruszysz, uśmiechniesz, zapłaczesz, wytrzepiesz cukier spomiędzy palców i popijesz to cytrynówką - czytamy na stronie  „My Name Is New”. Duet od czerwca 2019 roku jest częścią projektu pod tą nazwą - wytwórnia i management Kayax zrzesza w ten sposób początkujące zespoły i artystów solowych. 

Estradowy debiut duetu odbył się w toruńskiej Od Nowie w ramach przeglądu kapel KATAR 2019 - odebrali tam nagrodę za II miejsce (w jury zasiadali m.in. Jacek Bryndal i Tymon Tymański). III miejsce przyniósł im natomiast olsztyński przegląd Fest Muza 2019. Po wypuszczeniu pierwszego singla „Hey” na kanale Kayaxu zagrali koncerty m.in. w Berlinie, Poznaniu, Wrocławiu.  Następny teledysk (do utworu „Drive”) pojawił się na kanale Kayaxu w październiku, goszcząc jednocześnie na scenie programu telewizyjnego „Dzień Dobry TVN” oraz na antenie radia Czwórka w audycji „Będzie Głośno”.

Transmisję na żywo KPCK przeprowadzi w piątek (22 maja) o 18.00 na swoim profilu facebookowym, materiał opublikowany zostanie także na kanale YouTube.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor