Kultura 15 wrz 2022 | Redaktor
Fletnia Pana w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

fot. Światłownia

Szesnastoletni Kamil Makowski z Bydgoszczy zachwyca wirtuozerią gry na Fletni Pana i innych andyjskich instrumentach. W piątek (16 września) o g. 18.00 artysta da popis swoich możliwości w bydgoskiej Światłowni przy ulicy Świętej Trójcy 15.

Przygoda Kamila z Fletnią Pana, mimo niewątpliwie młodego wieku artysty, trwa już 10 lat. Sześcioletni Kamil spacerował z rodzicami po uliczkach Łeby. Rodzinka stanęła obok grającego właśnie peruwiańskiego zespołu Leyenda Dawar. Wokalista zespołu, Reimi, stwierdził nagle, że przekaże za darmo płytę tej osobie, która jako pierwsza dotknie krążka.

Słuchacze zaczęli się przepychać i wzajemnie blokować. Sprytny Kamil śmignął między nogami walczących o płytę ludzi i to on właśnie dostał płytę zespołu. Muzyka porwała go na tyle, że zaczął próbować grać na najróżniejszych fujarkach. Razem z dziadkiem wyszukiwał opisy andyjskich instrumentów i własnoręcznie produkował je w przydomowym warsztaciku.

– Dziś już razem z zespołem Leyenda Dawar występuje, kiedy tylko się spotkamy. Jestem z tego bardzo dumny – zapewnia Kamil Makowski.

To już drugi w tym roku występ Kamila w bydgoskiej Światłowni. Powtórkę wymusili widzowie, których zachwyciła wirtuozeria gry młodego artysty. Tego koncertu nie można przegapić! Cegiełki na fundację 20 i 18 zł. Zapraszamy!!!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor