Kultura 27 wrz 2020 | kp
„Jeremi” znowu otwarte. Fordońskie kino wraca po długiej przerwie

fot. Kino „Jeremi”

Kino „Jeremi” w Fordonie (ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 13) wraca po przerwie spowodowanej koronawirusem. Sala kinowa otwarta zostanie wraz z początkiem nowego miesiąca.

– Wracamy! – komunikuje bydgoskie kino. – Po długiej przerwie Kino Jeremi otworzy się dla Państwa w październiku bieżącego roku, oczywiście z zachowaniem wszystkich wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – czytamy na oficjalnej stronie. Seanse rozpoczną się wraz z początkiem miesiąca. Filmy w ramach cyklu pt. Słodko-Gorzka Jesień będą wyświetlane w każdy czwartek.

1 października, o godz. 19, na ekranie zobaczymy „Nasze zmagania”, czyli belgijsko-francuski dramat o dojrzewaniu do roli ojca. 8 października wyświetlony zostanie film pt. „Już za tobą tęsknię”, opowiadający o historii przyjaźni dwóch kobiet (w tych rolach Drew Barrymore i Toni Collette). Poza tym, w kolejnych tygodniach, możemy spodziewać się niedawnych kinowych premier – „Doliny Bogów”, czy „Babyteeth”.

Bilet normalny zakupimy w cenie 11 zł, ulgowy – 7 zł (osoby powyżej 60 roku życia, młodzież szkolna oraz studenci do 26 roku życia), członkowie KF mają wstęp wolny.

Kino Jeremi otwarte zostało 11 grudnia 2013 roku i mieści się w XV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy (Fordon). Swoją nazwę wzięło od Jeremiego Przybory, aktora, współtwórcy telewizyjnego „Kabaretu Starszych Panów” i „Kabaretu Jeszcze Starszych Panów”, który przez kilka lat mieszkał w dworku na terenie dzisiejszej dzielnicy Fordon i pracował w Polskim Radiu w Bydgoszczy.

Kameralny obiekt posiada klimatyzowaną salę oraz dysponuje 82 fotelami kinowymi.

źródło: Kino „Jeremi” 

kp Autor