Kultura 17 paź 2017 | Redaktor
Kolory jesieni. Sensoryczne spotkanie z książką i najmłodszymi

„Czytamy i działamy. Interdyscyplinarne warsztaty z książką artystyczną i obrazkową” to propozycja zabawy dla najmłodszych i sposób na rozkochanie ich w świecie książek. Spotkanie, które odbędzie się 21 października w Kawiarni Kogel Mogel, upłynie pod hasłem „Kolory jesieni”.

W II cyklu „CzyTAM ŚWIAT?” już liczyliśmy, cieszyliśmy się wiosną, witaliśmy krasnoludki, listonosza, piknikowaliśmy, bawiliśmy się w teatr z chmur... Teraz przyglądać się będziemy jesiennej przyrodzie. Poza patrzeniem będziemy słuchać, smakować… – zachęcają do wzięcia udziału w warsztatach organizatorzy.

 Na zajęciach w ramach tego cyklu, poza poznawaniem najlepszych książek z Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz, dzieci w wieku od 2 do 4 r. ż. będą mogły lepiej poznać świat dotykając różnych powierzchni i faktur czy słuchając muzyki. Rodzice dowiedzą się natomiast jak dobierać książki dla dzieci, jak łączyć je z innymi dyscyplinami sztuki i życia oraz jak pobudzać zmysły dziecka w celu rozmiłowania w lekturze i pobudzenia integracji sensorycznej.

 Warsztaty odbędą się 21 października o godz. 10.30 w Kawiarni Kogel Mogel (ul. A. G. Siedleckiego 10). Spotkanie jest bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy (mail: biuro@nowe-pokolenie.pl w tytule wiadomości należy podać hasło: Kolory jesieni).

 Zajęcia organizowane przez Fundację Nowe Pokolenie Bydgoszcz są dofinansowane ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje kujawsko- pomorski kurator oświaty.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor