Kultura 12 lip 2019 | Redaktor
Kto zostanie szefem Teatru Kameralnego? Wśród kandydatów znany aktor

Dariusz Kordek w Studio Buffo, fot. Daniel Kruczynski/Wikipedia, lic. CC BY-SA 2.0

W czwartek (11 lipca) odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Konkursowej w sprawie wyboru dyrektora Teatru Kameralnego. O to stanowisko ubiega się sześć osób.

Wszyscy kandydaci spełnili wymogi formalne i zostali dopuszczani do drugiego etapu postępowania konkursowego. O stanowisko dyrektora ubiegają się: Sławomir Czarnecki, Henryk Hryniewicki, Agnieszka Jagiełło, Dariusz Kordek, Mariusz Napierała, Beata Waszak.

Sławomir Czarnecki zajmuję się zarządzaniem, marketingiem i public relations w kulturze. Aktualnie odpowiada za komunikację i koordynuje program Obserwatorium Kultury w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Od 2002 do 2006 roku pracował w Teatrze Polskim w Bydgoszczy i uczestniczył w organizowaniu Festiwalu Prapremier.

Henryk Hryniewicki pochodzący z Bielska Podlaskiego to aktor, reżyser, konstruktor lalek. Aktor Teatru Maska w Rzeszowie, założyciel i twórca Teatru NEMNO.

Agnieszka Jagiełło pracuje w Teatrze im. H.Ch. Andersena, gdzie jest odpowiedzialna m.in. za koordynację prac artystycznych. Jest animatorką i managerką kultury, koordynatorką prac artystycznych.

Dariusz Kordek to polski aktor teatralny, musicalowy i filmowy, prezenter teleiwzyjny i piosenkarz. śpiewał w produkcjach Janusza Józefowicza, m.in. musicalu „Metro”. Można go było zobaczyć w wielu programach rozrywkowych „Jak oni śpiewają”, „Taniec z Gwiazdami”, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Mariusz Napierała projektuje scenografię, kostiumy oraz plakaty do przedstawień teatralnych, operowych i baletowych. Autor ponad 40 realizacji scenograficznych w kraju i za granicą. Współpracował m.in. z Teatrem Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, Musical Theater Bremen, Teatrem Ateneum im. Jaracza w Warszawie, Teatrem Żydowskim im. E. i I.Kamińskich w Warszawie, Operą na Zamku oraz Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrami Muzycznymi w Poznaniu i Lublinie.

Beata Waszak jest zastępcą kierownika ds. gospodarczych w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

O tym, kto zostanie szefem drugiej teatralnej sceny w Bydgoszczy, zadecydują zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz, dawny dyrektor Teatru Polskiego, obecnie dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie Paweł Łysak, aktorka Teatru Wybrzeże Katarzyna Figura, aktor, honorowy obywatel Bydgoszczy Leonard Pietraszak i Magdalena Zdończyk - dyrektor Biura Kultury Bydgoskiej.

Więcej o Komisji Konkursowej czytaj TUTAJ.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor