Kultura 29 cze 2020 | kp
Letnia Scena Impro i nie tylko. Wakacyjne wydarzenia w MCK

fot. MCK

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy przygotowuje propozycje na wakacyjne spędzenie czasu. Lipiec upłynie przede wszystkim pod znakiem improwizacji. MCK zaprasza na darmowy cykl komediowych spektakli improwizowanych pod gołym niebem.

Coroczna Letnia Scena Impro rozpocznie się 1 lipca. W ramach cyklu w każdą środę o godzinie 20.00 na parkingu MCK wystawiany będzie komediowy spektakl improwizowany. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Spektakle odbywać się będą do końca lipca.

fot. MCK

Podczas tego cyklu teatry z całego kraju spontanicznie tworzyć będą historie na oczach widzów – jak zaznacza MCK, żaden ze spektakli nie odbył się wcześniej i żaden nigdy już się nie powtórzy.
Cykl otworzy bydgoski Teatr Improwizowany wymyWammy z muzycznym spektaklem Disco Noc nawiązującym swoją stylistyką do lat 80’ i 90’. Improwizatorkom akompaniować będzie multiinstrumentalista Jędrzej Rochecki.

Kolejne spektakle zaprezentują: 8 lipca – Czwarty Kolo u Wozu; 15 lipca – Drukała / Poprawa / Ratajczak; 22 lipca – 1000DEN, Nocy Letniej; 29 lipca – Teatr Improwizowany wymyWammy.

fot. MCK

Atrakcji ciąg dalszy

W piątek, 3 lipca MCK zaprasza bydgoszczan do Ośrodka PTTK „Na szlaku Brdy” w Janowie koło Bydgoszczy na filmowy relaks, czyli Przeźrocza Plener. Z kolei w sobotę (4 lipca) na koncert online, który odbywać się będzie na pokładzie Barki Lemara. W ramach cyklu „Ciągle pisać się chce” wystąpi zespół „Własny Port”. Ponadto codziennie czynne będzie Kino Orzeł (repertuar dostępny na stronie: www.kino-orzel.pl/repertuar/) 

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń można znaleźć na oficjalnej stronie Miejskiego Centrum Kultury.

źródło: Kuba Ignasiak (rzecznik prasowy Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy)

kp Autor