Kultura 6 gru 2017 | Redaktor
Maciej Krzyżan będzie promował swoje wiersze w Galerii Autorskiej

Najnowszy tom Macieja Krzyżana nosi tytuł „Tęsknota”

W najbliższy czwartek (7 grudnia) w Galerii Autorskiej odbędzie się poetyckie spotkanie z Maciejem Krzyżanem, połączone z promocją wyboru jego wierszy. Wydarzeniu będzie towarzyszyć otwarcie wystawy obrazów „Człowiek jest jak trawa” Jana Kaji.

 

Maciej Krzyżan urodził się w 1965 r., jest absolwentem filologii polskiej UAM w Poznaniu. Chociaż tworzy od wczesnej młodości, drukiem debiurował dopiero ok. 10 lat temu. Na co dzień zajmuje się archiwizacją programów telewizyjnych w Archiwum Programowym TVP w Poznaniu, mieszka w Gnieźnie. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Opublikował pięć tomów wierszy: „Okruchy” (2008), „Tymczasem wracam do swoich” (2011), „In tempus praesens” (2013), „Rekolekcje, czyli zapiski z trzeciego piętra” (2013) oraz „Poezja (nie)hermetyczna i podobne rytmy, czyli idąc dalej” (2015), pojedyncze utwory ukazywały się także w „Toposie”.

Podczas spotkania w Galerii Autorskiej (ul. Chocimska 5) będzie promował swój pierwszy wybór wierszy pt. „Tęsknota”.

Czwartkowe spotkanie poprowadzi Jarosław Jakubowski, teksty będzie czytał Mieczysław Franaszek. Początek o godz. 18.00. Wydarzeniu będzie towarzyszyło otwarcie wystawy obrazów Jana Kaji „Człowiek jest jak trawa”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor