Kultura 30 maj 2019 | Redaktor
Marcin Sauter nakręci film w Bydgoszczy. Potrzebny młody aktor

Marcin Sauter ze Złotą Żabą, rok. 2018/fot. Anna Kopeć

Bydgoski reżyser Marcin Sauter pracuje nad nowym filmem „Miasto”. Zdjęcia kręcone będą w całości w Bydgoszczy, a główne role zagrają Karolina Gruszka i Bartłomiej Topa. Filmowiec szuka też odtwórcy jednej z ról: casting dla chłopców w wieku 9-12 lat odbędzie się w piątek (31 maja) w Miejskim Centrum Kultury.

„Miasto”, pełnometrażowy kryminał noir, będzie częściowo oparty na prawdziwych zdarzeniach, a także na wspomnieniach Marcina Sautera, reżysera filmu. Akcja osadzona jest w realiach PRL-u – główna część zdjęć kręcona będzie w Śródmieściu, a część scenografii stanowić będą makiety zrekonstruowanych, nieistniejących już miejsc (np. most Władysława IV).   

W produkcji zagrają znani aktorzy, w tym Karolina Gruszka („Maria Skłodowska-Curie”, „Kochankowie z Marony”) i Bartłomiej Topa („Obce niebo”, „Karbala”, „Drogówka”), a ścieżkę dźwiękową stworzy Mikołaj Trzaska. Film będziedystrybuowany przez Kino Świat. 

Za koordynację planów zdjęciowych w Bydgoszczy odpowiada Miejskie Centrum Kultury.

Produkcja zostanie dofinansowana przez Polski Instytu Sztuki Filmowej.

Reżyser poszukuje też aktora – chłopca w wieku 9-12 lat z Bydgoszczy lub okolic. Przesłuchanie odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12/14 w piątek (31 maja) o godzinie 17.00.

Źródło: Bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor