Kultura 20 maj 11:27 | Redaktor
Mogli już obejrzeć kolekcję sów w Ostromecku

fot. bydgoszcz.pl

Osiem tysięcy sów z drewna, szkła, metalu, ceramiki, papieru, czy plastiku oglądać można na wystawie w Pałacu w Ostromecku - informuje oficjalny serwis miasta bydgoszcz.pl

Sowy są darem Eriki i Norberta Boese.

Norbert Boese urodził się w 1939 roku w Bydgoszczy. Po wyzwoleniu Bydgoszczy spod okupacji niemieckiej w 1945 rodzina Boese „opuściła” miasto. Przez wiele lat Norbert był burmistrzem Delmenhorst, niewielkiego miasteczka w pobliżu Bremy. Wspólnie z żoną chętnie odwiedzał Bydgoszcz. W lipcu ubiegłego roku w bydgoskim ratuszu nastąpiło oficjalne przekazanie kolekcji naszemu miastu.

fot. bydgoszcz.pl

-  Tutaj się urodziłem i to miasto zawsze jest w moim sercu. Razem z żoną oddajemy naszą kolekcję w bardzo dobre ręce. Rozmowy przebiegały w niezwykle przyjemnej atmosferze. Mam nadzieję, że każda z tych ośmiu tysięcy sów przyniesie radość Bydgoszczy i jej mieszkańcom - mówił Norbert Boese.

W sumie kolekcja sów z drewna, szkła, metalu, ceramiki, papieru, czy plastiku liczy 8 tys. sztuk. Państwo Boese przekazali też kwotę 30 tys. euro na aranżację nowego miejsca. Sowy kolekcjonowali przez 50 lat. Teraz efekty ich pasji oglądać można w Pałacu w Ostromecku.

Pierwsi chętni nową wystawę w Zespole Parkowo-Pałacowym w Ostromecku zobaczyli już  w weekend podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

Źródło: Bydgoszcz.pl (oprac. własne)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor