Kultura 25 gru 11:06 | ak
Nadzieja znów wstąpi w nas – koncert kolęd i pastorałek  online [ZAPROSZENIE, ZDJĘCIA]

fot Dariusz Gackawski

Na koncert bożonarodzeniowy zapraszają Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z MDK nr 4 wraz z kapelą oraz Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży. Premiera koncertu online odbędzie się 25 grudnia o godzinie 17.00 / profil FB MCK oraz kanał YT Emcek.

W specjalnym koncercie zaprezentują się wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie, które wypełnią świąteczny czas swoim śpiewem i radością. Muzyczna narracja koncertu to utwory pochodzące zarówno z ostatniej płyty Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie „Kolędy światła”, jak i kompozycje nowe, przygotowane specjalnie na tę okazję.

fot. Dariusz Gackawski

Oprócz Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie, na scenie gościnnie zaprezentuje się Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy pod kierunkiem i w choreografii Beaty Rewolińskiej. Artystki pokażą choreografię pod znaczącym tytułem „Jestem (tu)”, abyśmy w ten szczególny świąteczny czas poczuli, że mimo przeciwności losu nie jesteśmy sami.

fot. Dariusz Gackawski

Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 oraz Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży nie po raz pierwszy razem spotykają się na jednej scenie. Oba zespoły otrzymały tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej i współtworzą bydgoskie środowisko kulturalne w rozmaitych projektach. Ostatnio wspólnie zaprezentowały się podczas „IV Listopadowej Lekcji Muzyki”.

fot. Dariusz Gackawski

Koncert wykonają artyści Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 pod kierownictwem Izabeli Grochowskiej oraz kapela w składzie: Michał Stropa (akordeon), Maciej Drapiński (akordeon), Paulina Krakowian (skrzypce, suka biłgorajska), Michał Kwaśniak (skrzypce), Krzysztof Biernacki (klarnet), Jacek Kwaśniak (perkusjonalia). Przygotowanie wokalne: Zuzanna Szary, przygotowanie taneczne: Izabela Grochowska, Katarzyna Nowicka, Beata Rewolińska, a także Zespół Tańca Współczesnego BRAX VI z Pałacu Młodzieży pod kierownictwem Beaty Rewolińskiej.

mat.bydgoszcz.pl, zmiany red.

Zdjęcia z próby poniżej.

ak Autor