Kultura 9 mar 2018 | Redaktor
Narysuj Operę Nova. Konkurs dla dzieci

Opera Nova zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Opera Nova w przyszłości”. Konkurs odbywa się w ramach promocji projektu „Modernizacja Opery Nova”.

– Liczymy na świeże spojrzenie i oryginalne pomysły dzieci, które w niedalekiej przyszłości będą dorosłymi widzami zasiadającymi na widowni bydgoskiej opery – pisze rzeczniczka instytucji, Ewa Chałat. – Wyobraźnia nie zna ograniczeń. Zachęcamy do tworzenia niestandardowych projektów nieskrępowanych czasem i przestrzenią.


Prace nadsyłać można do 15 kwietnia. Zwycięzców wyłoni jury, w którego skład wchodzą m.in. Diana Marszałek, scenograf, oraz fotograf Marek Chełminiak. Wyniki konkursu zostaną zostanie ogłoszone podczas XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego.


Na autorów najciekawszych prac czekają dwuosobowe zaproszeniami na spektakle z repertuaru Opery Nova w sezonie 2018/2019, album o Bydgoszczy, płyty DVD z zarejestrowanymi spektaklami opery oraz druk plakatu w formacie B1, na którym znajdzie się nagrodzona praca. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu na stronie internetowej opery.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor