Kultura 29 lip 2020 | kp
Nowe zasady zwiedzania Muzeum Okręgowego. W wakacje otwarte dłużej

Wystawy stałe w Zbiorach Archeologicznych zostały już udostępnione zwiedzającym/fot. Jacek Kargól

Od 28 lipca w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy panują nowe zasady – m.in. wydłużono godziny otwarcia oraz przywrócono możliwość zwiedzania z przewodnikiem.

Bydgoskie muzeum zdradza, że z optymizmem patrzy na rosnącą liczbę zwiedzających po przerwie związanej z koronawirusem. W związku z tym postanowiono opracować nowe i bardziej komfortowe zasady funkcjonowania placówki.

Przede wszystkim muzeum od wtorku (28 lipca) jest otwarte dłużej – zmieniono godziny funkcjonowania oddziałów z 11.00-16.00 na 10.00-16.00, a w przypadku Exploseum – 10.00-17.00.

Przywrócono także możliwość zwiedzania z przewodnikiem Galerii Sztuki Nowoczesnej oraz Exploseum, w grupie do 10 osób. – W przestrzeniach tych zachowanie bezpiecznego dystansu nie stanowi problemu z uwagi na duże powierzchnie wystawiennicze – przekazuje Anna Laska z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. – Limity przebywających jednocześnie na ekspozycji osób pozostają utrzymane, zostały jednak zwiększone, aby ruch odbywał się płynnie – dodaje.

Ostatnią, istotną dla zwiedzających zmianą jest otwarcie pierwszego piętra w Domu Leona Wyczółkowskiego oraz wystaw stałych w Zbiorach Archeologicznych.

fot. W.Woźniak, MOB

Muzeum przypomina, że niezmiennie obowiązują zasady – noszenie maseczek i dezynfekcja rąk. Z nowym regulaminem zwiedzania można się zapoznać na stronie internetowej: www.muzeum.bydgoszcz.pl.

źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego

kp Autor