Kultura 3 kwi 2020 | Redaktor
Nowy rektor Akademii Muzycznej wybrany. Głosowano online

Profesor Elżbieta Wtorkowska/fot. Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Facebook

Profesor Elżbieta Wtorkowska wygrała wybory na stanowisko rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wybory odbyły się internetowo, za pośrednictwem systemu USOS.

W czwartek (2 kwietnia) odbyło się głosowanie na rektora Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Wybory otrzymały miano historycznych – będzie to pierwsza kadencja według ustawy 2.0, która m.in. daje rektorowi większe uprawnienia. Po raz pierwszy także - w związku z pandemią - głosowanie przeprowadzono internetowo.

W wyborach brali udział: profesor Elżbieta Wtorkowska, na którą zagłosowało 24 elektorów, oraz dr hab. Mariusz Klimsiak, który uzyskał 16 głosów. 

Elżbieta Wtorkowska jest profesorem sztuki w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. W latach 2012 – 2016 roku pełniła funkcję dziekana Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej. Jest kierownikiem Katedry Muzyki Kościelnej. Pracuje również w Instytucie Społeczno-Artystycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Jest wykładowcą oraz kierownikiem naukowym na Podyplomowych Studiach Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz konsultantem wokalnym Chóru „Opera Nova” w Bydgoszczy. 

oprac. kp

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor