Kultura 19 sie 2017 | Redaktor
Otwarty koncert na finał międzynarodowej szkoły letniej dla pianistów

Młodzi pianiści z całego świata w weekend wystąpią najpierw w Toruniu, a potem w Bydgoszczy/fot. Materiały organizatorów

Młodzi, utalentowani pianiści z Chin, Wielkiej Brytanii, Armenii, Hiszpanii i Polski wystąpią w Bydgoszczy podczas koncertu kończącego Paderewski Piano Academy.

W niedzielę (20 sierpnia) o godz. 16.00 w kościele pw. Bożego Ciała przy ul. Jesionowej zabrzmią fragmenty słynnych koncertów fortepianowych Beethovena, Chopina, Griega, Prokofiewa, Czajkowskiego i Rachmaninowa. Wystąpią młodzi pianiści z całego świata, którzy wzięli udział w IX Paderewski Piano Academy, organizowanej przez bydgoskie Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego.Towarzyszyć im będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Jakuba Chrenowicza.

Była to już dziewiąta edycja Mistrzowskiej Szkoły Letniej dla Pianistów z Orkiestrą, która trwała od 6 sierpnia. Młodzi pianiści mieli okazję pracować z orkiestrą, pod kierunkiem światowej sławy pedagogów i autorytetów w świecie muzyki poważnej - profesorów z różnych uniwersytetów i krajów (Bernd Goetzke, prof. Szokolay Balázs, Jan Jiracek von Arnim & Andrey Shibko).

Niedzielny koncert w Bydgoszczy zakończy międzynarodowe spotkanie pianistów. W weekend można się także wybrać do Torunia – tam koncert zaplanowano w sobotę (19 sierpnia) o godz. 20.00 w Dworze Artusa (Rynek Staromiejski 6).

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor