Kultura 14 lut 11:17 | Redaktor
„Proszę słonia!”. Ostatni dzień, by zobaczyć premierę online

fot. Piotr Nykowski, Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Swój kolejny spektakl Teatr Kameralny w Bydgoszczy prezentuje online. Nagranie przedstawienia „Proszę słonia” na kanale YouTube jest dostępne do 14 lutego.

„Proszę słonia!” to adaptacja książki Ludwika Jerzego Kerna o tym samym tytule. Spektakl wyreżyserwał Arkadiusz Klucznik, specjalizujący się m.in. w teatrze lalek i teatrze maski.

„Historia opowiada o kilkuletnim chłopcu, najmniejszym w swojej klasie. Niski wzrost Pinia przysparza zmartwień rodzicom, którzy codziennie podają synowi garść witamin po to, żeby urósł. Tabletki, zamiast trafiać do Pinia, znikają w trąbie porcelanowego słonia Dominika. Witaminy na wzrost działają zaskakująco sprawnie, lecz zamiast rosnącego chłopca, rodzice mają w domu słonia, który nie przestaje rosnąć, a na dodatek zaczyna mówić i poruszać się! Tak wyjątkowy okaz spotyka się z olbrzymim zainteresowaniem kolekcjonerów oraz złodziei, co prowadzi do zaskakujących przygód” - opisuje teatr na swojej stronie internetowej. 

Zapewnia także, że w spektaklu coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi widzowie. Spodziewać można się m.in. muzyki, tańca, lalek, masek groteskowych i pomysłowej scenografii. 

Przedstawienie zostało bezpłatnie udostępnione 12 lutego, można je obejrzeć do 14 lutego włącznie.

Nagranie zrealizowano na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor