Kultura 25 lis 09:06 | kd
Ścieżki przyjaźni mają już 10 lat. 27 listopada odbędzie sie koncert

13 listopada w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został nagrany międzynarodowy projekt pn. "Ścieżki Przyjaźni II". Projekt jest kontynuacją 10 – letniej współpracy Młodzieżowego Domu Kultury nr 5  w Bydgoszczy oraz placówek oświatowych w bratnim mieście Kragujewiec.

Kooperacja ma za zadanie nie tylko integrację międzynarodową, ale również ukazanie niekonwencjonalnych rozwiązań muzycznych dla członków zespołu Cameraty Fordońskiej.

Ścieżki przyjaźni nie są jedynym międzynarodowym projektem realizowanym we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Kragujevcu. Camerata Fordońska cztery lata temu gościła w Serbii. Było to bardzo cenne doświadczenie nie tylko dla członków zespołu, ale również dla sekcji fotograficznej. Nasza współpraca realizowana jest już dziesiąty rok i niewątpliwie przyjaźń polsko-serbska będzie kontynuowana.

Zwieńczeniem projektu jest koncert online, który odbędzie się 27 listopada o godzinie 17.00 na kanale YouTube MDK5: youtube.com/user/MDK5Bydgoszcz.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Bydgoszczy oraz Rady Rodziców MDK 5. Organizatorami projektu są Stowarzyszenie Fordońska Piwnica ARTMUZA 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy. Patronat medialny objął Polskie Radio PiK oraz Tygodnik Bydgoski. Współpraca: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nagranie zrealizowało studio APA RECORDS.

kd Autor