Kultura 15 gru 2017 | Redaktor
Świątecznie z „Ziemią Bydgoską” [ZAPOWIEDŹ KONCERTU]

fot. materiały Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”

„Cicha noc. Święta noc” to koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”, który odbędzie się 17 grudnia w Filharmonii Pomorskiej. Podczas świątecznego występu usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

– W koncercie wezmą udział wszystkie grupy „Ziemi Bydgoskiej”. Na scenie zagości łącznie 170 wykonawców, w tym kapela, chór i tancerze. Mamy nadzieję, że będzie to ciepły i rodzinny koncert, podczas którego wszystkim udzieli się świąteczna atmosfera – mówi Elżbieta Kornaszewska-Rogacka, kierownik artystyczny zespołu.


Oprócz kolęd i pastorałek „Ziemia Bydgoska” przygotowała dla widzów niespodziankę. Przed występem w foyer filharmonii na stoisku Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej KPCK będzie można kupić oryginalne prezenty i ozdoby świąteczne.


Wszystkie bilety na bożonarodzeniowy koncert zostały już wyprzedane. Grupę będzie można jednak usłyszeć ponownie w świątecznym repertuarze podczas koncertu noworocznego – ten odbędzie się 13 stycznia.


– Bydgoszczanie czekają na świąteczny koncert przez cały rok i mam nadzieję, że nie będą rozczarowani. Koncert zostanie powtórzony 13 stycznia, dlatego tych, którym nie udało się zdobyć biletów na grudniowy występ, zapraszam do Filharmonii Pomorskiej po Nowym Roku – zapowiada Elżbieta Kornaszewska-Rogacka.


„Ziemia Bydgoska” jest jednym z największych i najstarszych zespołów folklorystycznych w regionie. Podczas swoich koncertów zespół prezentuje nie tylko tańce i pieśni z Kujaw, Pałuk i Kaszub, ale też z odleglejszych rejonów Polski, np. Małopolski czy Beskidu Żywieckiego. W ciągu swojej wieloletniej historii („Ziemia Bydgoska” istnieje od 1958 roku) zespół reprezentował kulturę regionu bydgoskiego podczas występów na całym świecie.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor