Kultura 10 sty 13:38 | Redaktor
Świeżo w Kulturze na świeżym

Książeczka przygód, fragment okładki, MCK

Jesteś stałym bywalcem Kultury na świeżym, a może szukasz mobilizacji, by zacząć krajoznawczą przygodę? Oddajemy w Twoje ręce Książeczkę przygód na pamiątkę wspólnych wędrówek. W tym roku również dla najmłodszych piechurów!

Wygodne buty – bez względu na porę roku, cel i towarzystwo – to one są podstawą każdej udanej wędrówki. One też znalazły się w logotypie Kultury na świeżym. Marka tego cyklu spotkań jest już ugruntowana - niedzielne wycieczki po regionie miały swój początek 11 lat temu. 
 
To wyprawy rowerowe i piesze, podczas których poznajemy uroki regionu, ale czasem wypuszczamy się dalej – na czele z Dominiką Kiss-Orską przewodniczką, instruktorką turystyki rowerowej, inicjatorką i organizatorką Kultury na świeżym bywamy w sąsiednich województwach. Od jesieni 2021 roku do niedzieli dołączyła sobota, kiedy to ruszyły Wyprawy Kobiece. 
 
Tej zimy czas na najmłodszych! Tym razem specjalnie dla dzieci z opiekunami zapraszamy na Małą kulturę na świeżym. – Nadszedł czas, by i małe nóżki naszych dzieci ruszyły przed siebie, stąd nowy cykl specjalnie dla nich – zaznacza organizatorka. – Będziemy przemierzać krótsze dystanse, spędzać razem czas w naturze, zachwycać się przyrodą, poznawać tajniki działania kompasu, mapy, kuchenki turystycznej. 
 
Pierwsza Mała kultura na świeżym, podczas której odwiedzimy Ostromecko już 21 stycznia. 
 
To nie koniec powiewów świeżości w Kulturze na świeżym. Każdy uczestnik krajoznawczych wypraw będzie mógł kolekcjonować wspomnienia przy pomocy Książeczki przygód.
 
 
Można w niej zapisać nie tylko datę, nazwę i trasę wycieczki, ale również archiwizować najzabawniejsze sytuacje czy niezapomniane przekąski (puszkę szprotek, jajo na twardo, a może nieco zgnieciony kawałek domowego ciasta). Nie obejdzie się bez pieczątek na wzór tych, które zdobywać można, przemierzając górskie szlaki oraz polskie jaskinie. Książeczka przygód będzie doskonałą pamiątką wspólnych wycieczek.
 
 
komunikat MCK (Kuba Ignasiak)
 
 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor