Kultura 12 maj 2020 | Redaktor
Urodziny św. Jana Pawła II - koncert

fot. GPS

18 maja 1920 roku na świat przyszedł przyszły święty papież Jan Paweł II. W tym roku przypada setna rocznica tego wydarzenia. Bydgoszcz aktywnie włącza się w cykl wydarzeń mających na celu uczczenie tej wyjątkowej rocznicy. 

Jednym z wydarzeń organizowanych z tej okazji jest koncert przygotowywany przez Wolontariat GPS (Giovanni Paolo Secondo) działający przy Fundacji „Wiatrak”. 
Koncert będzie składał się z 6 części: dzieciństwo, młodość, kapłaństwo, biskupstwo, papiestwo i świętość. W każdej z nich usłyszymy słowa Jana Pawła II ze specjalnie dedykowanymi utworami muzycznym.  

Czas pandemii wymaga od artystów i organizatorów koncertów nowych form komunikacji z publicznością. Koncert Wolontariatu GPS podobnie jak inne odbywające się obecnie zostanie przeprowadzony w formule online. 

Organizator: Wolontariat GPS przy Fundacji „Wiatrak” 
Muzycy: Zespół Figi Marcowe, Quadrans, Amen, Schola NSPJ
Katarzyna i Tomek Szewczyk z dziećmi, Agnieszka Więckiewicz, Agata Pufal, Agata Sklepowicz, Maria Peplińska, Agata Prokop, Natalia Smogulecka, Maciej Różycki, Jakub Brzeziński
Start: 18 maja 2010 godz. 17.30 

Warto przypomnieć, że także nasza redakcja zaangażowała się w uczczenie setnych urodzin św. Jana Pawła II. Mamy zaszczyt współorganizować specjalny koncert papieski z honorowym patronatem ks. Bp Jana Tyrawy i watykańskiej fundacji Tota Pulchra, który odbędzie się w sobotę 16 maja o godzinie 19:00. Transmisja na żywo na naszym profilu facebookowym. Zapraszamy do włączenia się w radosne uczczenie stulecia urodzin naszego Wielkiego Rodaka. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor