Kultura 20 maj 2020 | kp
Wiosna Wirtuali online. Środowy koncert Moniki Fortuniak

fot. Facebook

W środę (20 maja) Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na koncert w ramach Wiosny Wirtuali. Zaśpiewa Monika Fortuniak, autorka tekstów i muzyki. Wydarzenie będzie miało formułę online.

Od 14 kwietnia Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy prezentuje wydarzenia w ramach bydgoskiej Wiosny Wirtuali 2020, które można oglądać w sieci. W ramach akcji, w środę (20 maja) MCK zaprasza na piąty już koncert online na żywo. Tym razem na scenie zobaczymy Monikę Fortuniak, która przez lata związana była z bydgoskim zespołem Gravity, a teraz powraca z debiutancką solową płytą.

– Album „Za Jasno”, to sześć lat zamkniętych w pięćdziesięciu dwóch minutach gitarowej popowej psychodelii. To droga z punktu A do B, którą każdy może przejść we własny sposób i spojrzeć z własnego punktu widzenia – czytamy na facebookowym profilu artystki.

Na scenie towarzyszyć jej będą gitarzysta – Kamil Wiszniewski, basistka – Daria Granowska oraz perkusista – Mateusz Rudnicki.

Koncert odbędzie się w środę, 20 maja w godzinach 20.00-21.30 i będzie transmitowany na Facebooku (https://www.facebook.com/events/699615300832815/?active_tab=discussion)

Twórczości artystki można posłuchać na jej kanale YouTube - Monika Fortuniak. Poniżej prezentujemy utwór pochodzący z debiutanckiej płyty artystki. 

 

Źródło: Fanpage Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy 

kp Autor