Kultura 2 cze 19:06 | Redaktor
XVIII Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije” - 10-11 czerwca

fot. Światłownia

Już w dniach 10 i 11 czerwca w bydgoskiej Światłowni oraz Operze Nova odbędzie się XVIII Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije". Poniżej program wydarzenia.

Program:

sobota 10.06.2023, Otwarta Przestrzeń Światłownia (Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 15) - wstęp wolny

godz. 16.00 – rozpoczęcie części konkursowej

ok. godz. 19.00 – recital laureata XVII FJK – Adrianna Rychwalska

ok. godz. 20.00 – wytypowanie przez jury uczestników Koncertu Laureatów

Po 22.00 wspólne śpiewanie w Klubie ElJazz.

niedziela 11.06.2023, Sala Manru, Opera Nova (Bydgoszcz, ul. Focha 5) - zaproszenia w Światłowni

godz. 16.00 – Koncert Laureatów XVIII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”

godz. 17.30 – recital – ELŻBIETA ADAMIAK – „Trwaj chwilo, trwaj”

Cegiełki na Fundację Światłownia - Kultura bez Barier w cenie 40 zł.

Elżbieta Adamiak
Piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, barda, która od ponad 45 lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego, Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Nagrała siedem płyt z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem. Na ostatniej płycie Eli pt. „Zbieram Siebie” znalazły się starannie dobrane nowe piosenki Artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj” (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni” (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc”. Piosenka „Trwaj chwilo trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje” a w plebiscycie Polskiego Radia „Jedynki” głosami radiosłuchaczy została wybrana Przebojem Jesieni 2009r. Na repertuar recitalu składają się zarówno piosenki z najnowszej płyty „Zbieram siebie”, jak i największe przeboje Eli takie jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji stąd dalej co dzień”, „Rozmowa przy ściemnionych światłach”. Artystka koncertuje z trzyosobowym zespołem: fortepian+śpiew – Piotr Goljat, Paweł Jabłoński – akordeon, Piotr Górka – kontrabas. Wszyscy muzycy są absolwentami Wydziału Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca” i Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Grzegorz Dudziński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor