Kultura 13 lut 17:21 | Redaktor
Open Call dla twórców! – Młyny Rothera zapraszają do wystawienia swoich prac

fot.Młyny Rothera

Nowy cykl Młynów to szansa dla tych, którzy działają w obszarze sztuki, projektowania czy innych twórczych aktywności. Każda z wystaw w ramach tej inicjatywy poprzedzona będzie naborem w formule Open Call. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia na pierwszą wystawę, nabór trwa do 22 lutego. Wyniki zostaną opublikowane już 27 lutego, a sama ekspozycja pierwszej wystawy w ramach cyklu 5×5 zaplanowana jest od 5 marca do 9 kwietnia.

Od niemal roku Młyny prowadzą kawiarnię Nowe Miejsce, która jest nietuzinkową przestrzenią. To miejsce, w którym codzienność przenika się ze sztuką, a odpoczynek z zaangażowaniem społecznym. Można tu napić się kawy, wziąć udział w warsztatach, dyskusjach, obejrzeć wystawę, a teraz także ją zorganizować! W tym roku Młyny zaprogramowały cykl wystaw 5×5 w przestrzeni kawiarni Nowe Miejsce. 5×5 to nazwa klucz – Młyny zapraszają do prezentacji pięciu prac przez pięć tygodni. Pierwsza wystawa odbędzie się już w marcu!  

Nowy cykl Młynów to szansa dla tych, którzy działają w obszarze sztuki, projektowania czy innych twórczych aktywności. Każda z wystaw w ramach tej inicjatywy poprzedzona będzie naborem w formule Open Call. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia na pierwszą wystawę, nabór trwa do 22 lutego. Wyniki zostaną opublikowane już 27 lutego, a sama ekspozycja pierwszej wystawy w ramach cyklu 5×5 zaplanowana jest od 5 marca do 9 kwietnia  

– Łączenie misji Nowego Miejsca oraz działań Młynów dla kreatywnych i przedsiębiorczych osób – jest źródłem tego pomysłu. Chcemy stwarzać powody do tworzenia, dzielenia się i sieciowania. 5X5 to wdzięczny format, który może stać się formą tak rozbudowanej wizytówki, jak i  realizacją  marzenia o pierwszej wystawie poza np.: szkolnym gmachem – mówi Zuzanna Szmidt, specjalistka ds. programów edukacyjnych w Młynach. 

Kawiarnia Nowe Miejsce to  przestrzeń do wszechstronnego rozwoju kreatywności, w tym inspiracji artystycznej, a także pokazania współczesnych twórców. Nowy cykl wystaw czasowych dopełni charakter tego miejsca. Młyny zachęcają do zgłaszania prac zarówno osoby tworzące profesjonalnie, jak i wszystkich zaangażowanych w działania twórcze hobbistycznie. Tematy, które mogą stanowić inspirację przy wyborze prac to: otwartość, wymiana, międzykulturowość, współpraca, kreatywność, energia, tożsamość, historia, czas, obszar, droga, człowiek. 

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/5×5-open-call-1-nabor-na-miniwystawe-czasowa/  

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor