Ludzie 9 gru 14:57 | Marta Kocoń
Bursa „wysłała anioły” do szpitala dziecięcego. Finał akcji

fot. Bursa nr 1 im. Małgorzaty Szułczyńskiej w Bydgoszczy

Mimo że na odległość, to i tak razem – piszą organizatorzy akcji „Anioły do mnie wysyłaj”. Zamiast tradycyjnego przedstawienia na żywo, przygotowali nagranie, które zostanie udostępnione pacjentom szpitala dziecięcego. Nie zabrakło też słodkich upominków.

Co roku Bursa nr 1 w Bydgoszczy przygotowuje świąteczne niespodzianki dla uczniów Zespołu Szkół nr 33 – a więc dzieci i młodzieży przebywających na leczeniu w szpitalu dziecięcym.

Tym razem, z powodów epidemiologicznych, część akcji „Anioły do mnie wysyłaj” musiała zostać przeniesiona do sieci. Świąteczne nagranie w wykonaniu organizatorów akcji zostanie udostępnione na profilu ZS nr 33 w Bydgoszczy na Facebooku, gdzie będą mogli obejrzeć je mali pacjenci.

fot. Bursa nr 1 w Bydgosczy

– Mimo trudnych czasów i nietypowej sytuacji… nie zabrakło poczciwego dziadunia w czerwonym kubraczku, ze słusznym brzuszkiem, siwą brodą i ogromnymi  workiem pełnym prezentów – pisze jedna z organizatorek,  wychowawczyni Bursy, Joanna Rusin. – Pomocą służyły dzielne Elfiątka, które rozpościerały aurę szlachetności, optymizmu (...).

Część finału odbyła się jednak na żywo. Przygotowane we współpracy ze sponsorami słodkie upominki trafiły do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego we wtorek (8 grudnia). Po kwarantannie zostaną przekazane pacjentom.

– Mimo że na odległość, to i tak razem. Każdego roku o Was pamiętamy i zawsze pamiętać będziemy – zapewnia adresatów akcji Joanna Rusin.

Dziękuje też wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za zaangażowanie w wydarzenie.

Poza firmami i cukierniami, akcję wspiera też Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy.

Zobacz także fotorelację z ubiegłorocznej akcji: Do szpitala dziecięcego znów zawitały anioły

Czytaj także: rozmowa z Joanną Rusin, Bydgoskim Wolontariuszem Roku 2017 w kategorii „opiekun wolontariatu” 

 

Marta Kocoń

Marta Kocoń Autor

Sekretarz Redakcji