Ludzie 12 lis 2021 | ak
„Dziecięce Graffiti” świętowało 11 listopada [ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

Jak wyglądało przekazanie władzy nad miastem Polakom? Między innymi tego dowiedzieli się w środę (10 listopada) uczestnicy projektu Dziecięce Graffiti. Osoby niepełnosprawne i ich bliscy byli gośćmi w Muzeum Okręgowym na ul. Grodzkiej w Bydgoszczy.

Było to kolejne spotkanie wpisujące się w cykl imprez integracyjnych pn. „Patriotyzm z Dziecięcym Graffiti”. W trakcie oprowadzania kustosz Dominika Raduńska-Pacholska przedstawiła historyczny rys dochodzenia do niepodległości jak i początki Państwa Polskiego bogato ilustrując zgromadzonymi eksponatami.

Uczestnicy zobaczyli m.in. oryginalny klucz przekazany przez burmistrza Hugo Wolffa Janowi Maciaszkowi - pierwszemu komisarycznemu prezydentowi Bydgoszczy.

W części warsztatowej Dominika Raduńska-Pacholska przygotowała jak zwykle ciekawe zajęcia manualne. Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości uczestnicy wykonali biało-czerwone kokardy oraz biżuterię patriotyczną.

Spotkaniu towarzyszyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z akompaniamentem akordeonu i śpiewem Leszka Basińskiego.

Spotkania Muzealne to jedna z cyklicznych aktywności uczestników projektu Dziecięce Graffiti, integrującego środowisko osób niepełnosprawnych i ich bliskich. 

Zdjęcia: Piotr Częstochowski

ak Autor