Ludzie 6 maj 18:31 | ak
„Dziecięce Graffiti” świętowało Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Tańce, karaoke, pyszna pizza i mnóstwo niespodzianek - tak w gościnnych progach świetlicy środowiskowej „Dom Serca”, podopieczni „Dziecięcego Graffiti” świętowali obchodzony 5 maja Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Od podziękowań rozpoczął spotkanie Piotr Częstochowski, pomysłodawca inicjatywy „Dziecięce Graffiti”, które zorganizowało czwartkowe (5 maja) uroczystości. 

- Na ręce pani Krystyny Klateckiej, osoby bliskiej i oddanej naszej społeczności chcemy przekazać medal papieski, który zdobyła w marszu dla św. Jana Pawła II, Małgosia. Dumny jestem, że moja córka mi towarzyszyła i dała radę -  mówił Częstochowski.

- Moi kochani, to jest coś pięknego, kiedy człowiek niesie tyle radości drugiemu człowiekowi. Zawsze myślałam, że to my, sprawni powinniśmy niepełnosprawnym ludziom nieść radość, a to oni właśnie dzisiaj sprawili wielką radość - mówiła Krystyna Klatecka, prezes Wspólnoty Duchowej "Iskierki". - Pamiętajcie, jesteście najważniejsi na tej ziemi. Jesteście wspaniałymi osobami. Uśmiecham się do Was całym sercem - kierowała swoje słowa do świętujących.

W budynku przy ul. Polnej 2a, otrzymują wsparcie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. To również miejsce, w którym są podejmowane liczne działania społeczne. Tutaj właśnie bawiły się dzieci z Zespołem Downa i inne osoby z niepełnosprawnością oraz ich rodziny. 

W programie nie zabrakło zabawy tanecznej przy muzyce Leszka Basińskiego, pysznej pizzy i karaoke z ulubionymi piosenkami podopiecznych.

 

Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw, organizuje okolicznościowe imprezy integracyjne, zajęcia rewalidacyjne i wspólne wyjścia. 

 

Zdjęcia Anna Kopeć

Więcej zdjęć z uroczystości poniżej.

ak Autor