Ludzie 8 mar 16:10 | ak
Dziecięce Graffiti świętowało Dzień Kobiet [ZDJĘCIA]

fot. Wiesław Kajdasz

W Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB na Wyspie Młyńskiej, osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie, kolejny raz w reżimie sanitarnym, wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez kustosza muzeum.

Piątkowe (4 marca) spotkanie „Dziecięcego Graffiti” było inspirującą niespodzianką przygotowaną dla uczestników projektu przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy. Spotkanie miało charakter uroczysty i odbyło się tym razem z okazji Dnia Kobiet.  

W zajęciach prowadzonych przez Dominikę Raduńską-Pacholską, kustosza muzeum, uczestnicy poznali historię tego święta oraz sylwetki zasłużonych kobiet. Zapoznali się również z XIX- wieczną modą. Rozmawiano o przepięknych strojach i o kobietach, które przełamywały bariery - w nauce, kulturze czy ustawodawstwie.

fot. Wiesław Kajdasz

W części warsztatowej uczestnicy projektu uczyli się jak ozdabiać upominki - wachlarze, które będą mogli wręczyć Paniom w dniu ich święta. 

fot. Wiesław Kajdasz

Całość uświetnił koncert akordeonowy, w wykonaniu Leszka Basińskiego, który zagrał muzykę z lat PRL-u. Zabrzmiało m.in. „Za zdrowie Pań”.

fot. Wiesław Kajdasz

Dziecięce Graffiti skupia osoby niepełnosprawne i ich bliskich. Uczestnicy wspólnie biorą udział m.in. imprezach integracyjnych, zajęciach rewalidacyjnych. Cyklicznie, obecnie w formule on-line, odbywają się Muzealne Spotkania organizowane przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.

ak Autor