Ludzie 3 maj 15:45 | ak
„Dziecięce Graffiti” zainaugurowało nowy cykl zajęć [ZDJĘCIA]

fot. Piotr Częstochowski

Uczestnicy projektu „Dziecięce Graffiti” dzięki współpracy z uczelnią zainaugurowali na UKW w Bydgoszczy cykl zajęć z terapii kognitywnej Reuvena Feuersteina.

W środę (27 kwietnia) podopieczni „Dziecięcego Graffiti” po raz pierwszy wzięli udział w terapii kognitywnej Reuvena Feuersteina. Terapii, której założeniem jest poprawa procesu uczenia się poprzez rozwijanie funkcji poznawczych.

„Daj mi pomyśleć” to hasło przewodnie zajęć prowadzonych przez dr. Macieja Jabłońskiego, który w ramach partnerskiej współpracy będzie poprzez systematyczne ćwiczenia i stymulację prowadził treningi aktywności poznawczych. Terapia ta może być stosowana zarówno w pracy z dziećmi, młodzieżą, jak i z seniorami - wyłącznie przez certyfikowanych terapeutów.

fot. Piotr Częstochowski

W ćwiczeniach uczestniczyli zarówno podopieczni „Dziecięcego Graffiti”, jak i ich opiekunowie. Zajęcia będą odbywały się w małej grupie, raz w tygodniu.

Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw – organizuje okolicznościowe imprezy integracyjne, zajęcia rewalidacyjne i wspólne wyjścia. 

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

ak Autor