Ludzie 8 mar 14:28 | ak
Dzień Kobiet z Dziecięcym Graffiti [ZDJĘCIA]

screen

Uczestnicy Dziecięcego Graffiti już po raz kolejny wzięli udział w wirtualnym spotkaniu. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy przygotowało zajęcia tym razem z okazji Dnia Kobiet.

Weekendowe spotkanie - online „Dziecięcego Graffiti” było inspirującą niespodzianką przygotowaną dla uczestników projektu przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy. Spotkanie o charakterze uroczystym, odbyło się tym razem z okazji Dnia Kobiet.  

screen

W zajęciach prowadzonych przez Dominikę Raduńską-Pacholską, kustosza muzeum, uczestnicy poznali historię tego święta oraz sylwetki zasłużonych kobiet. Kustosz przedstawiła postać kobiety z obrazu „Wiosna” - Zofii Stryjeńskiej oraz postacie z książki „Nadzwyczajne wspaniałe kobiety, które zmieniły świat” - Kate Pankhurst. Opowiadała o marzeniach, odwadze, walce z ograniczeniami i sile kobiet.

screen

Zajęcia warsztatowe odbywały się pod hasłem Dnia Kobiet. Z tej okazji robiono własnoręczne prezenty. Uczestnicy projektu uczyli się jak stare kubki przemienić w doniczki oraz jak wykonać „bomby kwietne”. 

fot. Piotr Częstochowski
   
Całość uświetnił koncert akordeonowy. Specjalny koncert życzeń poprowadził pan Andrzej z Inowrocławia. Zabrzmiały ulubione piosenki uczestników.

screen

Dziecięce Graffiti skupia osoby niepełnosprawne i ich bliskich. Uczestnicy wspólnie biorą udział m.in. imprezach integracyjnych, zajęciach rewalidacyjnych. Cyklicznie, obecnie w formule on-line, odbywają się Muzealne Spotkania organizowane przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.

 

ak Autor