Ludzie 26 maj 2021 | ak
Dzień Matki z Dziecięcym Graffiti

fot. nadesłane

Muzealne spotkanie uczestników projektu Dziecięce Graffiti połączone było z przygotowaniem portretu z okazji Dnia Matki.

Uczestnicy brali udział w  wirtualnej wystawie fotografii Marka Chełminiaka pt. "Jestem, kim jestem, gdzie jestem", prowadzonej przez Dominikę Raduńską-Pacholską, kustosza muzeum.

Podczas zajęć podopieczni poznali twórczość artysty oraz jego inspiracje. Zapoznali się również z historią fotografii.

Uczestnicy sięgali do odległych czasów i tworzyli fotografię za pomocą słońca. Tematem zajęć był portret. Uczono się jak uchwycić to co najważniejsze a ich wzorem były fotografie ważnych dla Polaków osobistości.

Zajęcia warsztatowe odbywały się pod hasłem Dnia Matki. Z tej okazji robiono własnoręczne portrety mam. Układano wizerunek mamy z darów natury a resztę portretu dorysowywano pisakiem.

Całość uświetnił koncert akordeonowy z muzyką na żywo, który prowadził Leszek Basiński.Zabrzmiały ulubione piosenki uczestników.

screen

Dziecięce Graffiti skupia osoby niepełnosprawne i ich bliskich. Uczestnicy wspólnie biorą udział m.in. imprezach integracyjnych, zajęciach rewalidacyjnych. Cyklicznie, obecnie w formule on-line, odbywają się Muzealne Spotkania organizowane przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.

 

ak Autor