Ludzie 27 cze 2023 | Redaktor
Podziękowania dla dwóch 15-latek za zwrot znalezionych pieniędzy

fot. policja

Godną naśladowania postawą wykazały się dwie nastolatki, Stefania i Amelia, które idąc ulicą Gdańską w Bydgoszczy znalazły sporą gotówkę. Od razu wiedziały, że trzeba ją zwrócić. Za taką postawę podziękował im Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy inspektor Witold Markiewicz.

Sytuacja miała miejsce przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. Chodnikiem szły dwie 15-latki, które zwróciły uwagę na leżące pieniądze. Suma była spora, bo niemal 7 tysięcy złotych. Jedna z dziewczyn zadzwoniła natychmiast do mamy, a ta na policję i poinformowała o znalezisku. Na miejsce został skierowany patrol ze Śródmieścia, który zabezpieczył gotówkę. Następnie śródmiejscy policjanci dotarli do właściciela pieniędzy i poinformowali go o ich odnalezieniu.

Okazuje się, że uczciwość i odpowiedzialność są nadal żywe. Tym bardziej cieszy taka postawa młodej części społeczeństwa.

W ramach uznania dla bezinteresownego i odpowiedzialnego postępowania nastolatek, Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy inspektor Witold Markiewicz zaprosił Stefanię i Amelię wraz z rodzicami do śródmiejskiego komisariatu, gdzie wspólnie ze swoim Pierwszym Zastępcą oraz Komendantem Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście podziękowali im za godną naśladowania postawę, przekazując słowa uznania i gratulacje. Dzięki reakcji Stefanii i Amelii pieniądze trafiły do właściciela, który nie krył wzruszenia podczas spotkania.

Zachowanie 15-latki z Bydgoszczy i jej rówieśniczki z Osielska jest prawdziwym wzorem godnym podziwu dla wszystkich. Ich uczciwość, odpowiedzialność i odwaga stanowią inspirację dla innych dzieci i dorosłych. Dowodzą one, że nawet w trudnych sytuacjach, wybierając właściwą drogę postępowania, możemy wpływać pozytywnie na otaczający nas świat.

Tego typu historie przypominają nam, jak ważne jest kształtowanie wartości moralnych i etycznych u naszych dzieci. Uczennice z Bydgoszczy pokazują, że dobre uczynki nie pozostają niezauważone i mają znaczący wpływ na społeczność.

Mamy nadzieję, że przykład nastolatek zainspiruje innych do podejmowania podobnych uczciwych działań i dostrzegania, jak wiele możemy osiągnąć, dbając o dobro innych ludzi i naszego otoczenia.

 

źródło: KMP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor