Ludzie 29 lip 18:22 | mk
Trzy rodziny straciły dach nad głową. Trwa zbiórka dla pogorzelców z Poledna

fot. zrzutka.pl

W wyniku pożaru, do którego doszło w nocy we wtorek (26 lipca), drewniany dom w Polednie (powiat świecki) nie nadaje się do zamieszkania. Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę na rzecz pogorzelców.

O pożarze w Polednie pisaliśmy tutaj. Zgłoszenie służby otrzymały krótko po godz. 22.00. Akcja, w której uczestniczyło dziesięć zastępów straży pożarnej, trwała łącznie siedem godzin. Dziewięć osób mieszkających w budynku ewakuowało się, nikt nie został poszkodowany. Dach jednak spłonął, a pomieszczenia zostały zalane i nadają się do zamieszkania. Pogorzelcy znaleźli tymczasowe schronienie u swoich rodzin.

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka na udzielenie im pomocy. – Cztery rodziny, które tego dnia straciły swój dorobek życia, potrzebują naszej pomocy.

Bardzo proszę ludzi o dobrych sercach o chociaż symboliczna wpłatę, by pomoc tym rodzinom zacząć w jakimś stopniu normalnie żyć.

I mimo tych ciężkich dla nas wszystkich czasów, wierze że wspólnie pomożemy odzyskać im nadzieje na lepsze jutro – pisze Aleksandra Pipowska, która założyła zbiórkę.

Do tej pory wpłynęło ponad 11 tys. złotych. Zbiórkę można wesprzeć tutaj.

 

mk Autor