Bydgoski Festiwal Muzyczny 28 wrz 2020 | mk
Adam Sztaba familijnie. Wciąż można to zobaczyć! [VIDEO]

kadr z transmisji, Filharmonia Pomorska, YouTube

W niedzielę (27 września) w Filharmonii Pomorskiej odbył się dedykowany rodzinom koncert Adama Sztaby. Do godz. 17.00 można jeszcze obejrzeć nagranie z wydarzenia.

Od 18 września trwa Bydgoski Festiwal Muzyczny w koronie. By wynagrodzić melomanom problem z dostępnością miejsc (z powodu obostrzeń, na widowni może zasiąść tylko 150 osób), filharmonia  organizuje transmisje live. Nagrania są dostępne przez 24 godziny od rozpoczęcia koncertu.

W niedzielę o 17.00 odbył się koncert dedykowany rodzicom z dziećmi od lat sześciu. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej zagrała „Poloneza” z filmu „Pan Tadeusz” skomponowanego przez Wojciecha Kilara, oraz „Riffenuto”  Adama Sztaby, który tego wieczoru stał za pulpitem dyrygenckim.

Koncert, poza walorami artystycznymi, miał też walory edukacyjne. Sztaba z pomocą orkiestry tłumaczył, „jak skonstruowana jest muzyka”.

Nagranie jest jeszcze dostępne na kanale YouTube Filharmonii Pomorskiej.

Następny festiwalowe wydarzenie w czwartek, 1 października o godz. 19.00. Utwory Stanisława Moniuszki wykona AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy oraz soliści: Kasia Moś (śpiew), Mateusz Kołakowski (instrumenty klawiszowe, aranżacje/kompozycje), Mateusz Moś (skrzypce, vocal, aranżacje/kompozycje), Maciej Magnuski (gitara basowa), Tomasz Mądzielewski (perkusja). Dyrygować będzie Marek Moś. 

Czytaj także: Elżbieta Penderecka gościem w Bydgoszczy. Festiwal otwarty! 

 

mk Autor