Bydgoski Festiwal Muzyczny 7 cze 2018 | Redaktor
Blechacz, Możdżer i muzyka Kilara na 56. BFM

Koncert finałowy 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego/Materiały filharmonii

56. Bydgoski Festiwal Muzyczny rozpocznie się już 14 września. W tym roku, z racji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, z estrady popłynie m.in. muzyka wybitnych polskich kompozytorów. Jednym z gości będzie Rafał Blechacz.

Tegoroczny festiwal jest już zapięty niemal na ostatni guzik - mimo pewnych kłopotów finansowych.

- Dobra informacja jest taka, że mamy mecenasa, Eneę, która wspiera finansowo organizację wydarzenia. Ale mamy też złe wiadomości. Dostaliśmy informację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, że otrzymamy tylko połowę kwoty, którą zwykle Filharmonia Pomorska otrzymywała na organizację BFM. Przykro nam, że jeden z najstarszych festiwali w Polsce i najstarszy w Polsce północnej nie otrzymał odpowiedniego wsparcia – mówił Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej. - Mam nadzieję, że uda nam się spiąć budżet. Cały czas pozyskujemy nowych sponsorów.

fot. Anna Kopeć

Na wczorajszej (6 czerwca) konferencji w Filharmonii Pomorskiej przedstawiono program oraz plakat 56. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, który rozpocznie się już 14 września.

W tym roku, z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, festiwal nosi tytuł „Kontrasty – Niepodległa”. Organizatorzy już teraz zapraszają na wydarzenie.

- Tegoroczny festiwal to 11 koncertów, w tym występ Rafała Blechacza, recital Leszka Możdżera oraz muzyka filmowa Wojciecha Kilara. Będziemy też gościć abp. Henryka Muszyńskiego, promującego swoją najnowszą książkę „Posługa Słowu w Prymasowskim Gnieźnie” - mówił Cezary Nelkowski, zastępca dyrektora Filharmonii Pomorskiej.

fot. Anna Kopeć

Ponadto w czasie festiwalu wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, Philharmonia Quartett Berlin, Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis i wielu innych. Szczegółowy program 56. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego można znaleźć na stronie filharmonii: www.filharmonia.bydgoszcz.pl.

Bilety można kupić już teraz. W lipcu kasa filharmonii będzie nieczynna. Jednak bilety są do nabycia na stronie www.bilety24.pl, w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” (ul. Magnuszewska 8, tel. 52 320 52 29), a od sierpnia w kasie biletowej FP.

 

jg

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor