Filharmonia Pomorska 22 lis 2018 | Redaktor
Nowe harfy, piękne brzmienie w Filharmonii Pomorskiej

fot. Filharmonia Pomorska

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy pochwaliła się nowymi instrumentami. Dwie koncertowe harfy pedałowe to takie same modele, jakie posiadają największe filharmonie i teatry muzyczne na świecie – poinformowano na Facebooku.

Harfy zakupione zostały w ramach realizacji projektu pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 w ramach VIII Osi Priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.

Najkorzystniejszą ofertę w VIII i IX części zamówienia (harfa koncertowa pedałowa wraz z pokrowcem transportowym) przedstawiła firma Arnold Röhrich Kolberg Percussion GmbH Przedstawicielstwo w Polsce. Do FP dostarczono w tym tygodniu harfy marki Konzertharfenbau Horngacher GmbH, model Orchestra Gold oraz Phoenix Extended. Takie instrumenty posiadają największe filharmonie i teatry muzyczne na świecie: w Nowym Jorku, Mediolanie, Berlinie, Monachium, Moskwie, Pekinie, Atenach, Izraelu, Kopenhadze.

- Nasze „perełki” należy teraz rozegrać, by nasi Melomani, podczas grudniowych koncertów, mogli je usłyszeć i przekonać się o fenomenalnym brzmieniu – czytamy na profilu facebookowym Filharmonii Pomorskiej.

fot. Filharmonia Pomorska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor