Filharmonia Pomorska 2 lip 2021 | ak
Po rocznej przerwie fontanna przed Filharmonią Pomorską zagrała swój magiczny koncert

fot. Anna Kopeć

W czwartek (1 lipca) przed Filharmonią Pomorską bydgoszczanie mogli wziąć udział w wieczornym pokazie grającej i tańczącej fontanny „Kolorowy Strumień Wody". To pierwszy taki magiczny koncert z udziałem wody, światła i dźwięku po rocznej przerwie.

Wakacyjne koncerty zaplanowane zostały na każdy dzień tygodnia - w niedzielę, poniedziałek i wtorek o 21.30 można będzie posłuchać repertuaru klasycznego, a w środę, czwartek, piątek i sobotę - piosenek deszczowych.

Podczas multimedialnego spektaklu  posłuchamy popularnych utworów Piotra Czajkowskiego, Johanna Straussa, Stanisława Moniuszki, a także Beethovena czy Radetzkiego. Od dwóch sezonów repertuar fontanny wzbogacił się o popularne polskie i zagraniczne piosenki o deszczu, takie jak np. „Deszczowa piosenka” czy „Ciągle pada”.

Przypomnijmy, że fontanna na skwerze Krzysztofa Komedy stanowi element architektury zrewitalizowanego placu przed budynkiem Filharmonii Pomorskiej. Wybudowano ją z inicjatywy MWiK w miejscu dawnego wodotrysku, który powstał w latach 70. XX wieku. 

Fontanna czynna będzie do końca października. Z początkiem roku szkolnego koncerty powrócą do dawnego harmonogramu - środy, piątki i soboty o godzinie 21.30

Zdjęcia Anna Kopeć

Na podst.MWiK

ak Autor