Filharmonia Pomorska 13 kwi 2019 | Redaktor
W Filharmonii Pomorskiej wybrzmiało Requiem Krzysztofa Herdzina [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Niewątpliwie Bydgoszcz może być dumna, że Requiem zostało skomponowane na zamówienie Filharmonii i miało swoją światową premierę dzisiaj (12 kwietnia) na naszej estradzie – napisała FP na Facebooku.

„Dotychczas stworzono ponad dwa tysiące takich kompozycji. Od dzisiaj do tego szacownego grona wpisało się jeszcze jedno nazwisko - Krzysztof Herdzin, rodowity bydgoszczanin, wybitny artysta, kompozytor, muzyk uniwersalny...”  – czytamy we wpisie FP. „Niewątpliwie Bydgoszcz może być dumna, że Requiem zostało skomponowane na zamówienie Filharmonii i miało swoją światową premierę dzisiaj (12 kwietnia) na naszej estradzie. Krzysztof Herdzin wystąpił w podwójnej roli – kompozytora i dyrygenta. Zaprezentował swoje najnowsze dzieło, którego piękne przesłanie zapisał wspaniałymi nutami – »Upamiętniając moich bliskich, chciałbym ukazać śmierć jako stan spokoju i pogodzenia się z tym, co nieuchronne. (…) Wierzę, że śmierć jest radosnym spotkaniem ze Zbawicielem, nie męką i karą za grzechy«. Czy przesłanie Kompozytora, zaklęte w muzyce trafiło do serc słuchaczy?

Niechaj mówią same za siebie - długie brawa, owacja na stojąco, gorące gratulacje, kosze i naręcza kwiatów. Takie serdeczne podziękowania przyjmował na estradzie, najwyraźniej wzruszony, maestro Krzysztof Herdzin…

Przypadł nam ten zaszczyt i radość wielka, aby w tym miejscu złożyć podziękowania i gratulacje Autorowi muzycznego wydarzenia i wszystkim Wykonawcom - znakomitym Solistom, Symfonikom i rozśpiewanej braci studenckiej, którzy wykreowali, pod batutą Kompozytora, światową prapremierę tego szczególnego, poruszającego emocje dzieła. Dziękujemy”

fot. Anna Kopeć

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor