Opera Nova 25 wrz 2018 | Redaktor
Dla każdego coś dobrego w Operze Nova

„Wesele Figara”, Opera Nova w Bydgoszczy / fot. Andrzej Makowski

W tym tygodniu Opera Nova przygotowała przedstawienia zarówno dla najmłodszej widowni, jak i dla starszej. Na scenie kameralnej będzie można zobaczyć balet „Magiczne zabawki”, a weekend na dużej scenie należy do opery „Wesele Figara”.

Opera Nova zaprasza dzieci na przedstawienie baletowe „Magiczne zabawki”. Pomysłodawcami i autorami libretta są Iwona Runowska (choreograf) i Sebastian Gonciarz (reżyser Teatru „Roma”). Jak mówią, „idea powstała z potrzeby powrotu pamięcią do fascynującej krainy dziecięcej wyobraźni, nieograniczonej fantazji i ukochanych zabawek”.

Balet przedstawia historię chłopca, który kradnie Magowi zaczarowaną różdżkę ożywiającą zabawki i rozpoczyna podróż przez niezwykłe krainy. Tancerzom Opery Nova towarzyszy muzyka (odtwarzana z taśmy) – fragmenty utworów Prokofiewa, Głazunowa, Saint-Saënsa, Debussy'ego, Strawińskiego, Chaczaturiana. Balet „Magiczne zabawki” będzie grany przez trzy dni: 25, 26, 27 września (wtorek, środa, czwartek) o godz. 13.00 i 16.00 w sali kameralnej im. prof. Krysiewiczowej.

Natomiast na dużej scenie Opery Nova wystawiona zostanie ponownie opera buffa „Wesele Figara” Mozarta. Jest to kontynuacja perypetii hrabiego Almavivy i jego służącego Figara przedstawionych w sztuce „Cyrulik sewilski” Pierre'a Beaumarchais'go i operze Giovanniego Paisiella pod tym samym tytułem.

Dzieło wykona Orkiestra i Chór Opery Nova pod batutą Piotra Wajraka, towarzyszący solistom: Łukaszowi Golińskiemu/Januszowi Żakowi w roli tytułowej, Krystynie Nowak/Victorii Vatutinie w partii Zuzanny, Sławomirowi Kowalewskiemu/Adamowi Zarembie jako hrabiemu Almavivie, Magdalenie Polkowskiej/Gabrieli Kamińskiej w roli Hrabiny Rozyny, Dorocie Sobczak/Karolinie Makule jako Cherubinowi. „Wesele Figara” będzie wystawiane od piątku (28 września) do niedzieli (30 września).

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor