Opera Nova 6 cze 2018 | Redaktor
Operowa randka w plenerze już dziś. A w weekend jubileusz

„Zemsta nietoperza”, w środku Małgorzata i Janusz Ratajczakowie / fot. Marek Chełminiak

Na koncert „Operowe rendez-vous” w amfiteatrze nad Brdą Opera Nova zaprasza już dziś (6 czerwca).  Natomiast w weekend (8-10 czerwca) na melomanów czeka „Zemstę nietoperza”. Podczas sobotniego spektaklu 30. rocznicę pracy artystycznej w bydgoskiej operze świętować będą soliści - Małgorzata i Janusz Ratajczakowie.

Dzieło Johanna Straussa to ostatnia operetka w kończącym się sezonie artystycznym . Jej fragment będzie można usłyszeć także na dzisiejszym koncercie plenerowym „Rendez-vous z operą”. Zabrzmią ponadto arie, duety, najpiękniejsze sceny chóralne i fragmenty instrumentalne ze słynnych oper i operetek. Nie zabraknie też „lżejszych” utworów, wykonywanych m.in. podczas koncertów sylwestrowych. Wstęp wolny, początek o godz. 19.00. Natomiast już o godz.11.00 w letnim teatrze nad Brdą rozpocznie się próba.

Przygotowania do wieczornego koncertu trwają / fot. Opera Nova

Orkiestra i Chór Opery Nova wystąpią pod batutami Macieja Figasa i Piotra Wajraka. Na potrzeby koncertu z opery zostanie przeniesiona część nowego sprzętu oświetleniowego. Na specjalnie poszerzonej estradzie stanie 23 solistów-śpiewaków, wśród nich Małgorzata i Janusz Ratajczakowie, którzy w sobotę (9 czerwca) na scenie Opery Nova świętować będą swój jubileusz.

Operowych małżeńskich „duetów” (w życiu prywatnym i zawodowym) jest w Polsce kilka, ale wspólne prześpiewanie 30 lat w jednym teatrze udało się tylko państwu Ratajczakom w Bydgoszczy. Na 30. rocznicę wspólnej pracy artystycznej w Operze Nova wybrali „Zemstę nietoperza”. W spektaklu 9 czerwca wystąpią jako Książę Gigi i bankier Eisenstein, a z nimi koledzy sceniczni: Gabriela Kamińska (Rozalinda), Ryszard Smęda w roli Frosza oraz młodzi artyści, m.in. Łukasz Ratajczak (jako Alfred) i Hanna Okońska-Ratajczak (w roli Adeli).

fot. Marek Chełminiak

W piątek i niedzielę (8 i 10 czerwca) występować będą: Szymon Rona (Alfred), Marta Ustyniak-Babińska (Adela), Katarzyna Nowak-Stańczyk (Rozalinda), Janusz Ratajczak/Witold Wrona (Eisenstein), Darina Gapicz (Książę Gigi).

 

źródło: Opera Nova

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor