Opera Nova 10 maj 2019 | Redaktor
Po festiwalu Opera Nova nie zwolni tempa

fot. Andrzej Makowski/mat. Opera Nova

Opera Nova zaprasza na „Potępienie Fausta”, legendę dramatyczną Berlioza według dramatu Goethego o Fauście.

Pięć dni po zakończeniu Festiwalu Opera Nova zaprasza na „Potępienie Fausta”. Legenda dramatyczna Berlioza według dramatu Goethego o Fauście - poszukiwaczu szczęścia i piękna, wystawiana w dniach 17,18 i 19 maja znakomicie wpisuje się w przypadający w tym dniu Dzień Artysty Śpiewaka.

W roli tytułowej usłyszymy m.in. Łukasza Załęskiego, niedawno oklaskiwanego za kreację Stefana w „Strasznym dworze”, premierowym spektaklu festiwalowym (aktualnie śpiewak zakwalifikował się do drugiego etapu Konkursu im. Moniuszki). Jako Mefisto wystąpi Szymon Komasa ,podziwiany podczas Festiwalu w  operze „Tramwaj zwany pożądaniem”. Ich „zmiennikami” będą: Adam Zdunikowski i Adam Woźniak. Orkiestrę Opery Nova poprowadzi znakomity dyrygent, szef Polskiej Orkiestry Radiowej, Michał Klauza.

„Potępienie Fausta”  jest kolejnym spektaklem w reżyserii Macieja Prusa, które mamy okazję oglądać, a jeszcze w maju zapraszamy na zrealizowaną przez tego wybitnego twórcę  „Cyganerię”, pod dyrekcją „specjalisty od Pucciniego”, Adama Knapa.

Źródło: Opera Nova

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor