Opera Nova 10 maj 2018 | Redaktor
W maju króluje Italia. Minifestiwal włoski w Operze Nova

„Rigoletto” Verdiego rozpocznie włoski maj w operze / źródło: Opera Nova

Maj w Operze Nova upłynie pod znakiem muzyki znad Morza Śródziemnego. Na scenie zostaną zaprezentowane trzy tytuły wielkich włoskich kompozytorów.

Minifestiwal opery włoskiej rozpocznie „Rigoletto” Giuseppe Verdiego. Opera powstała na podstawie dramatu „Król się bawi” autorstwa Victora Hugo. Jednak Verdi wprowadził kilka zmian: dwór francuski jest tu księstwem Mantui (miasto we Włoszech), a bohaterowie dostali inne imiona. Tytułowy Rigoletto to pokraczny książęcy błazen, wyśmiewany i odrzucany. Mści się na otaczających go ludziach, jednak sam również pada ofiarą fatalnego losu. W roli tytułowej wstąpią: Andrij Shkurhan, ukraiński baryton już od blisko 30 lat związany z polską sceną operową oraz Adam Woźniak, wielokrotnie występujący w Operze Nova. „Rigoletto” będzie wystawiany 11 maja (piątek) i 12 maja (sobota) o godzinie 19.00 oraz 13 maja (niedziela) o godzinie 18.00.

Kolejna propozycja to „Madama Butterfly”. Jest to opera werystyczna Giacoma Pucciniego, o bardzo egzotycznym charakterze. W roli tytułowej zobaczymy Ilonę Krzywicką oraz Katarzynę Nowak-Stańczyk. Operę można zobaczyć w kolejny weekend – 18 i 19 maja (piątek i sobota) o godzinie 19.00 oraz 20 maja (niedziela) o godzinie 18.00.

Katarzyna Nowak-Stańczyk w roli tytułowej /fot. Andrzej Makowski

Ostatnią włoską operą wystawianą w maju będzie „Napój miłosny” kompozytora Gaetano Donizettiego. Główne partie wykonają: Julia Iwaszkiewicz i Victoria Vatutina (jako Adina) oraz Łukasz Załęski i Szymon Rona (jako Nemorino). Opera zostanie wystawiona w ostatni tydzień maja: 25 (piątek) i 26 (sobota) o godzinie 19.00 oraz 27 (niedziela) o godzinie 18.00.

Victoria Vatutina jako Adina i Chór/ fot. Marek Chełminiak

Bilety dostępne są na stronie internetowej oraz w kasie biletowej i Dziale Promocji i Obsługi Widzów opery.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor