Paweł Bokiej 16 mar 08:40 | Redaktor
Lider nie może unikać odpowiedzialności w czasie kryzysu [KOMENTARZ]

prezydent Rafał Bruski, fot. Anna Kopeć, archiwum

Jedna grupa mieszkańców będzie napuszczana na drugą, a Prezydent otrzyma wymówki - pisze o konsultacjach w sprawie kolejności inwestycji radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Bokiej.

Granica przyzwoitości [FELIETON]

Paweł Bokiej 26 sie 15:57

Ekechejria [FELIETON]

Paweł Bokiej 29 lip 12:54
Powiedzmy sobie szczerze - Prezydent nie jest entuzjastą konsultowania swoich decyzji z nikim, poza wąskim gronem współpracowników. Mamy tego dobitny obraz na sesjach Rady Miasta, gdzie uchwały przechodzą zawsze w niezmienionym kształcie, a każdy wniosek czy poprawka uznawane są za atak. Rada Miasta jest tylko maszynką do głosowania, o komisjach nie wspominając - te są w obecnym układzie zupełnie zbędne.
 
Ogłoszone konsultacje w sprawie kolejności inwestycji traktuję jako medialną próbę zrzucenia z siebie odpowiedzialności. To ładnie wygląda - w teorii oddajemy głos mieszkańcom, a tak naprawdę przy każdej niezrealizowanej inwestycji będzie można powiedzieć „przecież wybraliście inne”. I co z tego, że wszystkie te pomysły są zapowiadane od lat, na długo przed tym, jak wybuchła pandemia i rząd „zabrał” (używając terminologii stosowanej przez Prezydenta) pieniądze samorządom.
 
Mamy ogłoszony plebiscyt, w którym jedna grupa mieszkańców będzie napuszczana na drugą, a Prezydentowi dostarczy wymówek dla swoich decyzji. Zresztą jak mamy brać na poważnie te konsultacje, w których do jednego wora wrzuca się basen dla niepełnosprawnych, ulicę Nakielską i stadion żużlowej Polonii. Przecież wszystkie te rzeczy są ważne z zupełnie innych względów. Bez podziału na kategorie i równoległego realizowania inwestycji, nie ma to najmniejszego sensu.
 
Wiem, że obiektywnie jest mniej pieniędzy, niż można było się spodziewać. Nie obarczam Prezydenta winą za pandemię. Ale wybieraliśmy gospodarza zarówno na łatwe, jak i te trudne czasy. Lider nie może unikać odpowiedzialności podczas kryzysu. Wręcz przeciwnie - to wtedy jest najbardziej potrzebny!
 
tekst za: Paweł Bokiej - blog radnego (Facebook)
 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor